Thajská olejová masáž
je mírnější forma klasické thajské masáže, kde se na jednotlivé body vyvíjí menší tlak, je to vlastně relaxační masáž s využitím oleje. Od nám známé evropské masáže je odlišná tím, že obsahuje prvky tradiční thajské masáže, ale i znalost indické ajurvédy. I o olejové masáži můžeme mluvit jako o léčebné masáži, která uvolňuje svaly a působí příznivě na krevní, i na imunitní systém. Zvláště příjemné je pak promasírování paží a nohou, včetně jednotlivých prstů. Pravidelná masáž uklidňuje nervový systém, uvolňuje svalové napětí, stimuluje krevní oběh, redukuje otoky a tuhnutí tkáně a napomáhá regulaci střev. příjemným zážitkem, po kterém přichází lehkost, úleva a vnitřní klid.
Masáž je terapie. Při její aplikaci dochází k uvolnění svalů, zmírnění bolesti, zlepšení krevního a lymfatického oběhu, uvolnění stresu a nervového napětí.
Ceník masáže
Thajská olejová masáž 30 minut 399 Kč
Thajská olejová masáž 60 minut 799 Kč
Thajská olejová masáž 90 minut 1199 Kč
Thajská olejová masáž 120 minut 1499 Kč
Masáže její účinky na organismus a důvod proč se nechat masírovat pravidelně.
Masáž má účinek na většinu částí lidského organismu. V první řadě na kůži, podkožní vazivo, lymfu, dále svalstvo, nervy , srdce a cévy dýchací aparát, klouby, šlachy, samozřejmě vnitřní orgány a některé žlázy.
Účinek na kůži: Kůže pokrývá povrch celého těla a zprostředkovává styk s okolím. V kůži jsou umístěny smyslové buňky jako jsou nervová zakončení, potní a mazové žlázy. Masáží tedy vyloučíme z mazových žlázek tuk a tak kůži promastíme.Zvýší se množství vyloučeného potu a zlepší se prokrvení a dochází k odstraňování škodlivin. Masáží zvýšíme teplotu kůže až o 1,5 st. C, což má z velký význam i pro teplotu svalstva. Pravidelnou masáží se stává pokožka vláčnou, je pružnější a pevnější a nepodléhá tolik tvorbě vrásek.
Podkožní vazivo: Stejný účinek masáže. Dochází ke zrychlení odstraňování přebytečné vody a škodlivých látek.
Šlachy: Zde se také hromadí škodlivé látky, tuk a voda. To je především způsobeno velkou námahou nebo naopak nečinností.
Klouby: Masáží zrychlíme krevní oběh, tím i příjem okysličené krve a dojde k vyplavení škodlivých látek. Mezi škodlivé látky které se
hromadí v kloubech patří kysličník uhličitý, kyselina mléčná, máselná a kreatinin.
Kosterní svalstvo: Pravidelnou masáží dochází k odstranění únavných látek a k prokrvení. Při přechodu šlach na svaly, což jsou místa většinou špatně prokrvená, se objevují zatvrdliny. Objevují se u sportovců a nebo u lidí kteří trpí svalovou nečinností. Bolestivé zatvrdliny snižují výkon svalů a proto jejich masáží přineseme velkou úlevu. Stejně tak i bolestivý a zduřelý sval můžeme jemnou masáží uvolnit a relaxovat. Unavený sval v sobě také obsahuje kyselinu mléčnou, kysličník uhličitý a kreatinin.
Krevní oběh: Masáží se ulehčí srdeční práce,prohloubí se srdeční stahy a zpomalí se jeho činnost. Nezrychlujeme tepenní oběh.
Mízní systém: Mízou odvádíme odpadové látky,mikrobiální jedy a choroboplodné výpotky. Nejvíce bývají postiženy dolní končetiny.
Dýchací aparát: prohlubuje se dech a zvyšuje kapacita plic.
Zažívací trakt: Účinek se projevuje zvýšenou chutí k jídlu, zvyšováním vylučování kyseliny solné žaludeční sliznicí a zvýšeným vylučováním žluči. Dobře provedená masáž tedy harmonizuje organismus jako celek a pokud je pravidelná může podstatnou měrou zlepšit zdravotní stav.
Vliv na psychiku: díky uvolnění při masáži se dostaví pocit klidu a uvolnění po masáži se budete cítit jak znovuzrození.
Všeobecná indikace a kontraindikace masáže
Rekonvalescenci po tělesném vyčernání a po těžkých chorobách.
Vadné držení těla a vady na páteři – skolióza, kyfóza.
Chronické choroby dýchacích cest s následným ztuhnutím hrudníku a pomocného dechového svalstva.
Stavy po úrazech, po operacích, po popáleninách. Po úrazech kloubů - masáž vede k lepšímu prokrvení, snížení bolesti a posléze se pohyb vrátí do normální stavu.
Některé druhy neuróz – určí lékař.
Některé choroby srdeční a cévní - pokud přetrvávají otoky.
Obrně horních a dolních končetin, některých svalových skupin trupu.
Chronické degenerativní onemocnění kloubů, šlach a povázek
Podvrtnutí - úraz
Masáže nejsou vhodné:
U některých duševních chorob – schizofrenie
Srdeční dekompenzace
Odvápněním kostí
Těsně po jídle
Úplný zákaz masáže:
Horečka
Vysoký krevní tlak
Zhoubné nádory
Kožní hnisavé onemocnění – např. bodnutí hmyzem, odřeninách, pokousáním zvířetem.
Křečové žíly – podle stavu, záněty žil a trombóza.
Tuberkulóza kostí, kloubů, šlach a aktivní TBC plic.
Záněty ledvin
Poruchy krvácivosti
Akutní záněty dutiny břišní, záněty žlučníku
Akutní kloubní záněty
Pod vlivem alkoholu a návykových látek